Süst ilma nõelata - peagi tulekul

Süst ilma nõelata - peagi tulekul

Hirmu süstimise ees peetakse brittide üheks kõige rängemaks foobiaks.

Süstlafoobia all kannatajad võivad nüüd kergendatult hingata, sest teadlased on töötanud välja plaastri, mis manustab vaktsiini ilma nõelatorketa, vahendab Telegraph.

Ühe suure nõela asemel on plaastris sajad mikroskoopilised nõelad, mis valutult naha sisse lahustuvad.

Uus leiutis võimaldab vaktsineerida ka meditsiinihariduseta inimestel ja isegi patsientidel enestel, eriti Kolmanda Maailma riikides.

Katsed hiirtega näitasid, et mikronõeltega süstitud vaktsiin on sama tõhus kui traditsiooniliselt manustatud vaktsiin.

USA teadlased Emory ülikoolist ja Georgia tehnikainstituudist on teadaolevalt esimesed, kes on võrrelnud mikronõelte ja tavaliste nõeltega süstitud vaktsiinide tõhusust.

Tehnikainstituudi keemia- ja molekulaarbiotehnoloogia teaduskonna professor Mark Prausnitz sõnas: „See uuring tõestab, et lahustuvate mikronõeltega plaastrid on gripi vastu vaktsineerimisel sama tõhusad ja arvatavasti isegi tõhusamad kui tavapärased hüpodermilised nõelad.

Lahustuvate mikronõeltega plaaster võib anda palju uusi võimalusi vaktsineerimisprogrammidele, kuna kaob vajadus vaktsineerimist läbi viivate meditsiinitöötajate järele.

Sellel lähenemisel võib olla suur mõju, sest see võimaldab vaktsineerida iseennast ning lihtsustab koolides ja hooldekodudes läbiviidavaid vaktsineerimisprogramme.“

Lisaks on välja töötatud mitmeid muid nõelavabu viise ravimite manustamiseks, näiteks geelid, plaastrid, keelealused tabletid ja püstolid ravimi surumiseks rõhu all läbi naha.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada