Kas multikategelased innustavad lapsi rämpstoitu sööma?

Kas multikategelased innustavad lapsi rämpstoitu sööma? Foto: wikipedia.org

Laste sõnul maitseb toit paremini, kui selle pakendil on mõni tuttav multikategelane, näiteks Dora või Scooby Doo.

Enamik lapsi eelistab tuttavate multikategelaste piltidega näkse täpselt samadele, ent ilma multikakangelase pildita pakendis olevatele näksidele, kirjutab Time.

Yale’i ülikooli Ruddi toidupoliitika ja ülekaalulisuse keskuse uurijad viisid läbi uuringu, mis hõlmas 40 last vanuses 4–6 aastat. Kõik lapsed said kolm paari pakendeid täpselt ühesuguse sisuga – kaks pakki täisterajahust soolaseid küpsiseid, kaks pakki kummikomme ja kaks pakki noori porgandeid. Kõik need olid pakitud ühesugustesse läbipaistvatesse pakenditesse, mille ülaserva oli kirjutatud ka pakendis oleva toidu nimi. Igas paaris oli ühele pakendile lisatud populaarse multikategelase pilt: Scooby Doo, Dora the Explorer või Shrek.

Lastelt küsiti, kas mõlemad näksid maitsesid ühtemoodi või üks maitses paremini. Kokkuvõttes väitis 50–55% lastest, et multikategelase pildiga pakendis olev toit maitses paremini. (See tendents oli ilmne, kui jutt käis soolaküpsistest ja kummikommidest, aga mitte porganditest.)

Seejärel paluti lastel valida kaks pakendit, mille nad võtaksid endale lemmiknäksiks. Nüüd oli multikategelasega pakendi eelistajaid veelgi rohkem: 73–88%.

Mittetulundusühingu Sesame Workshop läbiviidud kaubamärgiuuringutes leiti, et laste toiduvalikut mõjutas Muppet Show’ tegelase Elmo kleeps toidupakendil. Kui pakendid olid ilma kleepsuta, eelistas 78% osalejatest šokolaaditahvlit brokolile. Kui brokolipakendile lisati Elmo kleeps, eelistasid pooled lapsed brokolit.

Hoolimata mõnede toiduainetootjate jõupingutustest lisada tervisliku toidu pakenditele populaarseid multikategelasi ilutseb suurem osa neist tegelastest ikka veel rämpstoidupakenditel.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada