Vaktsiinisüstist on abi

Vaktsiinisüstist on abi

Sotsiaalministeeriumi kokkupandud materjal aitab vastata küsimustele, miks vaktsineerimine on vajalik ja kuidas see nakkushaiguste eest kaitseb.

Infomaterjal annab teada, et tänu vaktsineerimisele  on  haigestumine  paljudesse  rasketesse  nakkushaigustesse oluliselt vähenenud ja aastas säästetakse maailmas ligikaudu 2,5 miljoni inimese elu.

Vaktsiin sisaldab haigust tekitava viiruse või bakteri neid antigeene, mille kaudu immuunsüsteem haigustekitaja ära  tunneb. Vaktsiinid on välja  töötatud nii, et seal on  ohutud  antigeenid,  mis  nakkushaigust  ei  põhjusta.    Vaktsineerimise tulemusel  kujuneb  sarnane  immuunsus  nagu  nakkushaiguse  läbipõdemise  järel,   kuid  ilma  haiguse  enda  põdemise  ohuta  ja  vaevata.  Vaktsineerimine  immuunsüsteemi ei kahjusta.

Infomaterjal kirjeldab ka vatsiinide eri tüüpe. Muu hulgas kirjeldab ka seda, mis on immuniseerimiskava - Eestis vaktsineeritakse riikliku  immuniseerimiskava alusel  lapsi kokku 10 nakkushaiguse vastu.  Lisaks võimaldatakse  riigi kulul  täiskasvanutele difteeria  ja teetanuse kordusvaktsineerimisi. 

Milliste haiguste vastu ning millal vaktsineeritakse riikliku kava järgi - loe infomaterjali siit.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada