Toksikomaania on surmav probleem

Toksikomaania on  surmav probleem

Värske uuringu tulemuste kohaselt on rohkem USA 12-aastaseid enda pilve tõmbamiseks tegelenud toksikomaaniaga kui marihuaanat, kokaiini ja hallutsinogeene tarvitanud lapsed ühtekokku.

Nende potentsiaalselt surmavate sissehingatavate ainete hulka kuuluvad arvutite pihustatavad puhastusvahendid, liim, juukselakid, värvilahustid ja autobensiin. Neid "tõmmatakse" või nuusutatakse ning need võivad tekitada sõltuvust või südame äkkseiskumise tõttu äkksurma, kirjutab HealthDay News.

USA sõltuvushäirete ja vaimse tervise amet tugines 2006.–2008. aasta riiklike uuringute põhjal saadud statistilistele andmetele. Andmed näitavad, et peaaegu 7% 12-aastastest on tegelenud toksiliste ainete nuusutamisega, samas kui samas vanuserühmas on marihuaanat, hallutsinogeene ja kokaiini kasutanud vastavalt 1,4%, 0,7% ja 0,1% lastest. Umbes 5% 12‑aastastest kasutas retseptiravimeid mittemeditsiinilistel eesmärkidel.

Sel nädalal toimunud selleteemalisel pressikonverentsil rääkis 17-aastane toksikomaaniast taastuv Ashley Upchurch, et sellel harjumusel võivad olla sandistavad tagajärjed.

„Toksikomaania pakkus odavat, seaduslikku ja intensiivset pilve tõmbamise võimalust, mis suurendas ka teiste narkootikumide mõju,” selgitas ta. „Selline enda pilve tõmbamine peaaegu hävitas mu elu."

„Kuid andmed näitavad, et noored ei mõista sageli toksikomaanias peituvaid suuri ohtusid, seega peame kahekordistama oma jõupingutusi, et teavitada noorukeid neist ohtudest ja julgustama vanemaid olema valvsamad oma laste kaitsmisel sissehingatavate ainete eest, mida levinud majapidamistooted sageli sisaldavad,” selgitas riikliku uimastikontrolli keskuse direktor Gil Kerlikowske oma avalduses.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Mari-Jaana
03.06.13 19:52
võiks siis välja tuua mis juhtub kui toxitad liiga palju
-75
   
+81
Jaanus
13.01.13 01:31
Ohtlik värk. Vikatimees asub jälitama talle lollused ei meeldi. Muidu on vikatiga mees sõbralik annab kõigile aega. On teda ju piltidelgi kujutatud (Berndt Nodke " Surmatants")
-80
   
+76

Lisa kommentaar

Saada