Neeru annetamine eluiga ei lühenda

Neeru annetamine eluiga ei lühenda

Pärast neeru annetamist elavad doonorid sama kaua kui teised või veel kauemgi.

Teadlaste andmeil elavad inimesed, kes annetavad haigele sõbrale või sugulasele oma neeru, vähemalt sama kaua kui kõik teised või isegi mõnevõrra kauem, sest nad hoolitsevad enda eest hiljem paremini, kirjutab LA Times.

„Me oleme seda intuitiivselt tunnetanud ja lootnud, et neeru annetamise operatsioon on ohtu. Kuid nüüd oleme esimest korda elusdoonoreid hõlmanud riikliku uuringu abil suutnud seda ka tõestada,” selgitas dr Dorry L. Segev, kes töötab Johns Hopkinsi meditsiinikoolis ning on ajakirjas Journal of the American Medical Association avaldatud uuringu põhiautor.

Siirdamine elusdoonoritelt on viimastel aastatel muutunud järjest sagedamaks, sest uut neeru vajavad paljud inimesed ja surnud doonoritelt pärit neerude arv on piiratud.

Mitmed väiksemahulised uuringud on viidanud sellele, et organite annetamine on ohutu, kuid madal riskitase on seni muutnud täpsete hinnangute andmise keeruliseks. Selle probleemi ületamiseks uuris Segev koos oma kolleegidega 80 347 ameeriklast, kes olid ajavahemikus 1. aprillist 1994 kuni 31. märtsini 2009 neerudoonoriks. Uurimisrühm võrdles uuringus osalejaid suuremahulises riiklikus tervise- ja toitumise uuringus (ingl k National Health and Nutrition Examination Survey) osalenud 9364 inimesega, kes vastasid neeru annetamise kriteeriumidele.

Operatsioonile järgnenud esimese 90 päeva jooksul suri 25 inimest, s.t suremuse määr oli 3,1 surma 10 000 inimese kohta, samas kui kontrollrühma puhul oli see näitaja 0,4. Kõik viitab sellele, et see protseduur „on alati olnud väga ohutu,” selgitas Segev.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

eve skogberg
20.10.11 14:30
Tere!
Mina oleksin n6us säästma kellegi elu, olles neerudoonor . ehk aitate leida vajajaid ja anda n6u kuidas seda teostada.
-96
   
+113

Lisa kommentaar

Saada