Kõht. 18.07.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mul on just viimased kuud kõht punnis!
Selline pehme ja punnis. Vahel on ka terav valu kõhu sees... Aga üldiselt ebamugav olla. Pidevalt.
Midagi söön kohe hakkab täis kõhutunne!.
Varem ka olnud, kuid mitte nii ebaneeldiv kui viimased 2 kuud. Mitte kyll iga päev kuid enamasti küll. Kasvõi päevas korra selline rõve täis kõhu tunne.
.
Millest see võib olla!?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Taoline ebameeldivustunne võib seonduda konkreetselt mingi toidu või toiduainega. Soovitan pidada nädala-paari jooksul toidupäevikut ja vaadata, kas ilmneb seos mingi konkreetse toiduainega. Kui seosed puuduvad, aga kaebus püsib, siis tasub konsulteerida perearstiga ja vajadusel vaadata oma toiduvalikud üle koos toitumisnõustajaga. Seedeprobleemid ja söömisjärgne ebameeldivustunne võib olla seotud ka stressiga.
Parimatega, dr. Ehala