Südame laienemine 28.11.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 46-aastane naine. Mul on kõrgenenud vererõhk (10 aastat).Võtan regulaarselt rohtu. Viimased aastad Capozidi. Paar aastat tagasi käisin kopsudega röntgenis ja arst ütles muuseas, et süda on pisut laienenud. Ei osanud selle kohta rohkem küsida. Viimasel ajal on sageli pärast sööki südamepekslemine ja nagu hooti õhupuudus. Kas see võib olla seotud südame laienemisega või ei tohiks üldse kõhtu väga täis süüa. Olen keskmiselt ülekaaluline. Mida üldse tähendab südame laienemine ja millest ta tekib.

Jään vastust ootama.

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Röntgen-uuringul leitud südame laienemine ei ole 100 % täpne leid. See võib olla seotud inimese kehaehitusega (ülekaal), eelneva (sportliku) tegevusega jne. Täpselt on südame anatoomilist ehitust (s.h. laienemist) võimalik määrata ehhokardiograafial.

Südame laienemist põhjustavad mitmed haigused (kaasasündinud, omandatud, s.h. ka vererõhuhaigus). Südame laienemisega kaasneb reeglina südame(funktsiooni) puudulikkus, mille üheks sümptoomiks on ka õhupuudus. Selline seisund vajab vastavat spetsiifilist ravi.Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Südamehaigused

marfani sündroom

Tere

Sooviks infot marfani sündroomi kohta.Niipalju ma tean,et ta on pärilik sidekoehaigus,kus on defekt geenis,mis kodeerib valku nimega fibriin. Et võib mõjuda silmadele ja südame klapidele.

Vastas dr Meelis Vainu

Marfani sündroom klassikaliselt sisaldab triaadi, mis tähendab skeleti muutusi, silmade kahjustust ja aordi laienemist. Alati ei pea kõik nimetatud kahjustused ühel isikul esinema (koheselt), et nimetatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi