On mul reuma? 29.08.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Iga kord,kui pisut külmetan,nüüd juba iga kahe kuu tagant ,tõuseb mul kerge palavik ,mis kestab paar nädalat kuni kuu aega .Sellega kaasneb röga eritumine kurgust ja kerged valud südame piirkonnas.Viimasel talvel oli see juba peaaegu 6 kuud järjest.Käisin perearsti juures ,vereproov mingit põletikku ei näidanud.Ise olen sellest nii väsinud ,et koli või teise kliimasse elama.

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas kurgumandleid on uuritud. Krooniline tonsilliit ( kr. kurgumandlipõletik) annab sellist sümptomatoloogiat.
Kas ka EKG on tehtud? Kas liigesed valutavad?