Amoksiklav ja raseduse planeerimine 06.12.17 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Planeerime abikaasaga last. Detsembrikuu alguses haigestus abikaasa kopsupetikku ja sai raviks Amoksiklav antibiootikumi 7 päevaks, 2 tbl päevas, mida praegu ka tarvitab. Kas peaksime ravimi tõttu detsembrikuus lapse planeerimise, s.t eeldatava eostamise, vahele jätma? Kas Amoksiklav võib mehe sperma kvaliteeti/embrüo arengut negatiivselt mõjutada? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Otsest ohtu kirjeldatud ei ole.
Rasestumise takistamisest ei leia ametlikku infot.
Ka siis kui seda võtab rase naine, on kirjas nii:
Amoksitsilliini/klavulaanhappe raseduseaegse kasutamise kohta saadaolevad piiratud andmed inimestel ei viita kaasasündinud väärengute riski tõusule.
Kui siiski kardate, lükake edasi... ka jõulud võivad spermat kahjustada.

Kalle Kurvits