Rasedusvastased tabletid 03.08.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Perearst kirjutas mulle Cilesti retsepti kolme lehega pakendile, s.t. kolmeks kuuks ja see tuleb ka odavam kui ühe lehe kaupa ostes. Apteeker keeldus kolmese pakendi müümisest, kuna väitis, et seaduse järgi võib anda retsepti vaid kaheks kuuks. Kas apteeker tohib arsti retsepti vaidlustada? Kellel oli õigus - arstil või apteekril?

Minu arst teab, et olen neid tablette juba üle kahe aasta võtnud ja need sobivad mulle hästi. Samas apteegist olen teiste apteekrite käest alati kolmese paki ostnud kui neil seda anda oli.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Apteekril oli mitte ainult õigus, vaid isegi kohustus väljastada ravim seaduse järgi ja see lubab tõesti anda ainult 2 kuuks, ka arst peab seda teadma. Kui apteeker andnuks teile veel 3 kuuks, oleks see 3. kuu olnud kingitus, sest haigekassa seda ei tasu. Küll aga võib haigekassa seda mitte märgata, kuna nad ei tea kõiki hindu ja arvavad ehk, et anti 1 kuuks (üks 1-leheline orig). Risk on aga, et see avastatakse.

Mõnda aega juba on haigekassas olnud arutlusel kord lubada real juhtudel, ka antibeebipillide puhul anda retsept kuni 6 kuuks. Otsust aga pole veel tehtud, kahjuks. Apteeki ei huvita klientide kiusamine mingilgi moel, aga ehk mõistate, et hetkel on otsustaja haigekassa.

Kalle Kurvits