ravimtaimede kasutamine sünnituse kergendamiseks 08.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas teatud ravimtaimeteede nagu vaarikalehetee joomine teeb sünnituse hõlpsamaks? Lugesin seda raamatust "Hiina herbalistika".

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Eestis ei ole vastavaid uuringuid ravimtaimedega minu teada tehtud, seega ei

oska Teile ammendavalt vastata.

Austraalia ämmaemand (M.Parsons) kandis günekoloogide kongressil FIGO 2000

ette oma uuringu tulemused, kus uuriti vaarikalehtede mõju rasedusele ja

sünnitusele. Ta leidis, et nendel naiste (kes kasutasid vaarikaleheteed raseduse ajal)

sünnituse kestvus (avanemisperiood) oli veidi lühem ja ,et naised ise hindasid oma

sünnituse vähem valulikuks kui need, kes ei kasutanud vaarikaleheteed.

Mingeid negatiivseid kõrvaltoimeid vaarika kasutamisest ei leitud.