Limakork... 01.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Minu küsimus võib Teile võib-olla natukene tobedana tunduda, aga ennast olen ma sellele mõtlemisega juba päris ära väsitanud ja hirmutanud. Nimelt kannan ma oma esimest last, kes peaks sündima selle kuu lõpus, küsimus ise oleks aga, kuidas eksimatult ära tunda, kas mul on tulnud juba limakork ära? Ja kuidas peale seda reageerida, kas võtta ühendust arsti või haiglaga, või jääda rahulikult koju oma aega ootama? Ja millal peale limakorgi tulekut võib alata sünnitustegevus?

Teid ette tänades, murelik rase.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Limakork võib tulla ära vahetult enne sünnitustegevuse algust , aga ka

nädal(aid) enne. Tavaliselt naine märkab limast ,mõnikord ka verekiude sisaldavat voolust. Kui Te emakakontraktsioone ei taju, tita liigutab ennast tavapäraselt ja lootevesi on puhkemata ei ole tarvidust haiglasse minekuks. Loomulikult võite Te pöörduda nii oma naistearsti kui valvearsti poole. Teid vaadatakse sellisel juhul tupepeeglitega , kuulatakse lapse südamelööke ja kui muretsemiseks ei ole põhjust lubatakse Teid jällegi koju.

Tervitades Aire Sekavin