ei oska oma elu elada 13.01.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere

põen kroonilist depressiooni juba 5 aastat, olen tarbinud igasuguseid arstide poolt kirjutatud medikamente, käinud erinevate psühholoogide vastuvõttudel, abi otsinud aletrnatiivmeditsiinist, kuid minu seisund ainult süveneb.
Minu tegelikst minast, kes ma kunagi olin, on alles paranoiline närvihaige, kes ei suuda iseenda eestki seista ja hakkama saada, seega ka puudub igasugune eneseusaldus, mis toob kaasa madala enesehinnagu ühesõnaga lõputu jama, nagu sassis lõngakera ja mul on suur kahtlus, et ta veel otstest ühendatud ka (nagu nõiaring, kus välja ei saa)
Olen lootuse kaotanud, et miski või keski mind aidata suudab, sest ise ma seda ei suuda ja kui ise ei suuda, ei suuda keegi teine ka.
Palun aidake mul sellest nõiaringist välja tulla. Kas see on üldse võimalik?
Olen (vähemalt kunagi olin) hea analüüsija, seal hulgas ka enda, kuid nüüd on minu jaoks ammu juba kõik üle pea kasvanud. Tean põhjuseid, tean lahendusi, kuid lõngakera lahti arutada ei õnnestu, enne jõuan ennast lihtsalt lootusetult sinna sisse mässida. ja siis pean jälle antidepressantidega ennast elus hoidma. Ma ei jaksa enam. Olen lihtsalt väsinud sellest endaga võtlemisest, nagu tuuleveskitega.

tervitades,
naine 20

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mured, mis olid Teil 15 aastasena ja nüüd, 20 aastasena, peaksid oma sisult erinema. Mis nimelt põhjustab Teile probleeme, kirjast ei selgu. Soovitan ikka leida endale psühholoog, kellega koos oleks võimalik muuta oma hoiakut ja õppida seda Teie "lõngakera" lahti harutama. See võtab aega, kuid on kindlasti võimalik. Usaldage spetsialiste ja aidake oma positiivse hoiakuga ühistööle kaasa.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.