Pea ringlus ja väsimus 18.07.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas depressioon/ ärevushäire võib põhjustada pika ajalist pearinglust ja väsimust?
On juba kuu aeg pearinglus ja väsimus. On tehtud erinvaid uuringuid, siiamaani kõik korras. Kas psüühika saab tõesti teha selliseid kehalisi vaevusi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhosomaatilised häiered-haigused on ju sellised, et psüühilised pinged-stressid, negatiivsed emotsioonid tekitavad-mõjutavad kehalisi funktsioone. Töö ja puhkuse vahekord olgu tasakaalus,
stressi-pingete maandamisharjutused on vajalikud. sotsiaalse elu sihid paika panna ja siis rõõmuga tegutseda.

Elu ja väärtushinnangud ühiskonnas muutuvad kiiremini kui inimene. Inimesed ei osuta piisavat tähelepanu sellele, et muutustega kaasa tulla, et eluga teadlikult toime tulla ja adapteeruda. Ei tulda tempoka eluga õigesti kaasa.
Mona -Lisa naeratus ja harjutused (vt varasemad.
Jüri O.-M. Ennet