psühoos,kõndimine 11.09.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere eelmine kord küsisin kas psühoos võib mõjutada kõndimist?Nimelt joond ei ole ma 5aastat aga 2aastat tagasi oli mul psühoos.6kuud hiljem hakkas kõndimine järjest halvemaks minema ja praegu ei saa üldse kõndida.Siiani söön psühoosi ravimeid.Teatavasti kestab see haigus umbes 2 aastat.kas on võimalik,et kõndimine taastub ajapikku?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks mõtet:
Neuroloogi konsultatsioon ja mida nemad soovitavad - kas mõnda ravimit, konkreetset füsioteraapiat, ravivõimlemist. Ravivõimlemine ja füsioteraapia kindlasti head. Mis jalgadega liigub, seda liigutada.
Selili olles jalgu-käsi liigutada-väristada - see on hea psüühilise rahu harjutus (teen seda igapäevaselt).
Kui neuroloog ikka psühhiaatrit soovitab, siis
psühhiaatriga arutada ravimi vahetust või raviannuse muutmist.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet