Halb enesetunne 10.02.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Pöördun murega 85 a ema nimel.Mureks see,et 4 a tagasi saadud insuldi järel on tal pidevalt peavalud,pearinglus,üldine enesetunne väga halb.Mureks see,et arsti nõuandel on mu ema eestkostja õde käinud emaga arsti juures.ravimeid on mitmeid-õhtuks rahusti,päeval vererõhku alandavad tabletid,siis ravim nimega Fluanxol...jne.Küsiks-kas nimetatud ravimit tohib peale insulti tarvitada?teine,mis muret teeb-enne vererõhu tableti võtmist tunneb ta end normaalselt.Peale manustamist muutub asi drastiliselt halvemaks.Enne vererõhu tableti võtmist on näidud 138/71/68 keskmiselt.Peale tableti võtmist on näidud 108-110/66-71/65-72.Kas need näidud on normalsed või tuleb piirata tablettide võtmist?Kui enne tablettide võtmist on ta suhteliselt heas seisus,siis pärast on seisund üsna halb.Palun abi.Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu võtmine peab subjektiivselt ja objektiivselt olukorda-enesetunnet parandama.
Õige ravim ja õige annus - see on lähteülesanne.

Kui ambulatoorselt - perearsti poolt - 0n probleeme ravi korrigeerimisel, siis perearsti saatekirjaga saata Õendus-Hoolduskliinikusse ca kaheks nädalaks, siis saab ravi korrigeerida ja ülevaate haigest 24/7.
Õige ravim ja õige annus - enesetunne peab paranema.

Fluanxol on ka hea rohi, aga vajadust saab määrata ikka haiget nähes, teisi ravimeid silmas pidades.
Lahendid olemas.
Jüri O.-M. Ennet