Halb enesetunne 10.02.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Pöördun murega 85 a ema nimel.Mureks see,et 4 a tagasi saadud insuldi järel on tal pidevalt peavalud,pearinglus,üldine enesetunne väga halb.Mureks see,et arsti nõuandel on mu ema eestkostja õde käinud emaga arsti juures.ravimeid on mitmeid-õhtuks rahusti,päeval vererõhku alandavad tabletid,siis ravim nimega Fluanxol...jne.Küsiks-kas nimetatud ravimit tohib peale insulti tarvitada?teine,mis muret teeb-enne vererõhu tableti võtmist tunneb ta end normaalselt.Peale manustamist muutub asi drastiliselt halvemaks.Enne vererõhu tableti võtmist on näidud 138/71/68 keskmiselt.Peale tableti võtmist on näidud 108-110/66-71/65-72.Kas need näidud on normalsed või tuleb piirata tablettide võtmist?Kui enne tablettide võtmist on ta suhteliselt heas seisus,siis pärast on seisund üsna halb.Palun abi.Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu võtmine peab subjektiivselt ja objektiivselt olukorda-enesetunnet parandama.
Õige ravim ja õige annus - see on lähteülesanne.

Kui ambulatoorselt - perearsti poolt - 0n probleeme ravi korrigeerimisel, siis perearsti saatekirjaga saata Õendus-Hoolduskliinikusse ca kaheks nädalaks, siis saab ravi korrigeerida ja ülevaate haigest 24/7.
Õige ravim ja õige annus - enesetunne peab paranema.

Fluanxol on ka hea rohi, aga vajadust saab määrata ikka haiget nähes, teisi ravimeid silmas pidades.
Lahendid olemas.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Võõrutus

Tere.Aastaid tarvitanud xanaxit ,mõned korrad tehtud ka ad.Ravi ,siiski samas punktis tagasi. Ise vähendanud kogust ,momendil 1-1,5 mg päevas. Enesetunne loomulikult halb.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt eelmine

Loe edasi

Halb Oppeedukus

Tere, kas depressiooni puhul võib saada akadeemilist puhkust koolist? Tarvitasin zolofti 50 mg päevas, kuid mitte lõppuni, sest parandusi ei ilmne, vaid halb enesetunne ja praegu kõik üldse nagu üks kõik ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pöörduge psühhiaatri poole.
Depressiooni korral anname vajadusel õppepuhkust. Vajate ravi jätkamist, meeleolu ja psüühika korrastamist. Vajate elurõõmu ja nooruslikku õpihimu.
Psühhiaater ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: