Iiveldus ja peapööritus 15.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes kolm kuud tagasi tekkisid probleemid, kui töötasin kokana köögis ( enam ei tööta 2kuud) hakkasid ilmnema nõrkushood (üks kord päeval ja teine ennem magama minekut) ja peapöòritus. Oli ka kael vahepeal väga pinges ja sellest tekkisid peavalud, käisin kaelaga nõlearavi saamas kaks korda ja nüüd sellega korras, aga nõrkushood ja pea pööritus on ikka. Eriti viimasel ajal, viimase 5 päeva jooksul olen pärast seda kui olen alles magama jäänud üles ärkand, kuna pea käib ringi. Viimasel ajal on see täitsa suure hirmu mul nahka ajanud ja ka sellest ilmselt tekkinud õhupuuduse teemad ennem magama minekut.
Mängin ka kõrgel tasemel jalgpalli.
Oleksin väga tänulik kui oskaksite öelda mis see olla või ja mis ma tegema peaks. Aitäh!

Ette tänades,
Karl

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäire,
1) Mõõdukas kehaline aktiivsus,
2) Pingete maandamise võtted, ka minu Palve 1. samm,
3) Piisav unerežiim,
4) õppimise/töö valdkonna prioriteedid paika panna<, oluline vs mitteoluline.
5) Non nocere e ei kahjusta end. Tugevdan end.
6) vt varasemaid ja leia endale sobilikud harjutused.
mõnusat harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet