Paanikahood, ärevus, depressioon 12.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on raskusi magama jäämisega ja hommikul üles tõusmisega. Tihe graafik ja palju koolitöid põhjustavad palju stressi, mille tõttu juuksed langevad ning on paha komme küüsi närida. Koolist tulles peaks kodu olema puhkepaik, kuid tihti satun vaimse vägivalla ohvriks. Tänu sellele on tekkinud mul paanika- ja ärevushäired. Rahvarohketes kohtades või sõnelusse sattudes hakkab süda puperdama, nägu punastama ning on tunne, nagu ei saaks hingata. Samuti on tihedased nutuhood, mis võivad juhtuda ükskõik mis ajal. Kuna pean osalema paljudel konterditel, siis kardan koguaeg enda üle kontrolli kaotada. Kõik sellised asjad on pannud mind mõtlema elu mõtte üle. Osake minust teab, et midagi on minuga valesti, kuid teine osa minust tahab, et ma veel kannataksin. Mis ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elame muutuste ajastul, ja noorena peame ka ise muutuma. Nutmine puhastab hinge ja aitab sisepingeist vabaneda - seega aegajalt täiesti kasulik, isegi teatud juhtudel vajalik.
Peale Kalevi surma Linda oli nukker ja nuttis meile Ülemiste järve - nii räägib legend.
Järv meil on ja seega niipalju nuttu me enam ei vaja.
Pingeid saab maandada ka muud moodi:
Terviseradasid palju, metsatukki-parke jt sportimise võimalusi on - seega kasuta.
Korralik ja piisav uni, tervislik toitumine, ei ühtegi suitsu.
Une-eelselt teen iga päev oma Palveharjutust - aitab hästi.
Minu Palve (vt otsinguga Enneti palve) esimene samm,
et see pingeid maandab-vähendab, seda on korduvalt öeldud ja seda tegijad teavad,
et see aju verevarustust parandab ja seeläbi mõtlemine ning mälu paranevad - seda ka tegijad teavad,
et see sieelundite massaaž on ja kõhukoopa elundite tegevust parandab - seda saate nüüd teiegi teada.
Jalutuskäigud maandavad pingeid, paraneb südametegevus - ärevusel vähem võimalusi esile kerkida.
Sirvi varasemaid ja leia endale sobilikud harjutused.
Tervist ei saa anda, tervis tuleb harjutamisega kätte võidelda - Rõõmuga harjutades, Rõõmuga õppides, Rõõmuga elades.
Oled tubli ja saad hakkama!
Hingerahu ja rõõmu Sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet