Endast ja eksnaistest filmitud seksi videote vaatamine masturbeerides 20.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Küsimus on seotud minu mehega, kellega olen üle kümne aasta koos olnud ja kellega on meil ühine paariaastane laps. Nimelt sain hiljuti teada, et mehel on alles seksivideod ja -fotod, mis on tehtud ekskaaslastega. Kaks naist neist on armukesed, kellega ta aasta tagasi truudusetu oli. Siiski otsustasime proovida suhet jätkata ja parandada.

Videoid kasutab ta oma sõnul umbes korra nädalas enda erutamiseks siis, kui masturbeerib. Väidab, meie suhtele eelneva naisega seotud materjale on ta meie suhte algusest saati sel viisil kasutanud. Temale ei tähendavat see midagi ja ei näe erinevust pornograafia vaatamisega. Kui vaid nii palju, et need on etemad. Ei soovivat kellegagi neist (enam) tõsisemat suhet ja need videod on lihtsalt videod.

Seda, et ta mingil määral pornograafiat vaatas ja kasutas, teadsin varem ning aktsepteerisin seda, kuigi päris mugavalt ma end seda teades siiski ei tundnud. Tema seksuaalne vajadus on suurem kui minu oma ning meie seksuaalelu on erinevatel perioodidel ka komplitseeritum olnud. Igal juhul oleme mõlemad aastatega rohkem tasakaalu saanud ja rahulolevamad. Tal on kalduvus depressioonile ja sõltuvustele (arvutimängud) ning osade lapsepõlvetraumade tõttu on allasurutud ja ignoreeritud emotsioone, mille nö lahendamisega otseselt ei tegele. Viimasel ajal olen jõudnud arusaamani, et suurem osa temaga seotud ja sh igapäevasemad probleemsed kohad viitavad nartsissistlikule isiksushäirele, mis on lapsepõlve teades alguse saanud juba lapsepõlvest ja noorukieast.

Mõistan, et inimestel on erinevad seksuaalsed huvid ja soovid, kuid mulle valmistab muret, kas see on nö tervislik käitumine. Kas see võib olla seotud tagajärjena tema vaimse tervise probleemidega otseselt või pigem mitte? Mis võiks põhjustada vajadust vaadata regulaarselt videoid endast seksimast eksnaistega? Kas ja kuidas mõjutab see tema psüühikat seksuaalsuhtes minuga? Kas see on kuidagi seotud tema suurema seksuaalsusega, enda erilise tundmise ja olla imetletud soovimisega? Kas see on tema viis monogaamses suhtes teistega "seksida" ja sellest fantaseerida, kuid realselt petma mitte minna?

Ma raske uskuda, et sel viisil teistega seksimise pidevalt uuesti läbi elamine ei mõjuta tema suhtumist seksi üldiselt ja seksi minuga ning nendest suhetest päris lõpuni lahti laskmist. Nüüd seda teades tunnen end reedetuna, see oleks nagu minuga koos olemise ajal teistega seksimise soove ja kogemusi uuesti läbielamine. Minust ei piisa ja tema sooviks midagi muud. Samuti tunnen end ohustatuna, sest kahe armukesega ei plaanigi ta suhtlemist lõpetada, kuna on nendega pikaajaliselt sõbrad olnud. Kardan, et sellisel viisil võib füüsiline kirg uuesti lõkkele lüüa.

Mul ei õnnestunud selle teema kohta internetist midagi põhjaliku leida, nii et ehk oskate abistada või asjakohasele informatsioonile viidata. Ma ei tea, kuidas sellesse lõpuni suhtuda ja mida oleks mõistlik ette võtta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem mitmekihiline ja on palju laiem intiimsest suhtest ja suhtlemisest.
Kooselus-abielu on inimestevaheline suhe ja sellel on ka sotsiaalne taust - sissetulekud, väljaminekud, materiaalsed ja sotsiaalsed vajadused ja võimalused, ...
kelle käes ja kuidas toimib rahapada (meie, sinu, minu jne variandid).
Igal inimesel on ka isiklikud eeskujud-unistused ning ka taluvuse normid. Teatud normid (taluvuse-võimalikkuse latt) tuleb paika panna - selles edasi ei sammugi. ja siis nendesse raamidess end või/ja teda paigutada.
Kui soov kooseluks on, siis seda "paigutamist" tekitatakse, kui aga mingid muud reaalsed-virtuaalsed suhted olulisemad on, siis:
a) ilmas leidub teisigi, kes ...,
b) jääda edasi psühhoterrori ohvriks ja elada ohvri elu.
NB Lapse huvid ja käekäik!!

Imre Rammul on kauaaegse praktikaga seksuoloog ja perenõustaja - tema annab häid juhiseid.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet