Imelik tunne vahetevahel 29.11.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline mure et vahetevahel (see tähendabum umbes kaks korda päevas) on selline imelik tunne nagu oleks pilves. Pea on kuidagi paks ja kõrvad on natukene lukus. Reaalsustaju on nagu natukene kadunud. Aga saan aru kus olen ja mida teen. Oskate aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oskan.
1) Räägi oma murest kodustele ja siis on mitu pead sinu probleemile lahendust otsimas ja leidmas.
2) noortel on vererõhk mäda ja kui ta veelgi madalamaks läheb, siis tuleb ka selliseid tundeid. Seega perearsti juurde ja las mõõdab vererõhku ja vaatab sind tervise aspektis veidi lähemalt.
3) juba tänasest saad teha minu Palve-Meditatsiooniharjutuse esimest sammu - seal suur abi: rahust, liigsed pinged lähevad meist välja, paraneb aju verevarustus ning seeläbi paraneb ka õppimine, reguleerib aju verevarustust ja need ebatunded vähenevad - kaovad.

ENNETI PALVE - Meditatsioon
Esimene samm – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus

Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Mina teen seda harjutust juba aastakümneid ja iga päev(!) ja hästi mõjub.
See mõjub ka sinule väga hästi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet