Raskusi õega jätk 26.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kirjutasin teile küsimusega "raskusi õega". Kuidas teda psühhiaatri juurde viia, kui ta ise seda ei taha? Lisaks probleemid telefoniga. Ta on selle nutiseadme taga 24/7 ja on väga raske teda sealt ära saada. Hakkab lausa nutma kui talle öelda, et ta ei tohiks nii palju aega telefonis veeta. Ütlesite, et noormees aitaks spetsialisti juurde aega saada. Noormeest ei huvita tänaseks kahjuks õe käekäik ning elab juba oma elu. Nad ei suhtle enam. Edusammuks loeksin seda, et õde kolis maale vanemate juurde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kolimine ei lahenda probleemi, see muudab vaid keskkonda ja ilmselt veidi paremuse suunal.
Noormees - on selliseid, kes enda käitumisega oma tühisust näitavad - ei hoolinud ta õekesest ilmselt ennegi. Eks "karmaseadus," nagu idamaade tarkus ütleb, asjad paika paneb ehk saatus maksab tulevikus kätte. Eesmärgiks ei ole kättemaks, aga noormehe käitumine tingib selle - jääb elurataste vahele ja keegi appi ei tule.
Muud ettevõtmised, millest kirjutasin, tuleb kannatlikult ette võtta, tagasilöökidest hoolimata.
Keskkonnamuutus hea, aga Ravi On Vajalik. Head arstirohud olemas.
Kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet