Depressioon lahkumineku järel? 01.08.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Läksin umbes kuu tagasi oma poisist/elukaaslasest lahku. Olime koos veidi üle kahe aasta. Lahkuminek tuli mulle suure üllatusena, kuna enne seda pole probleeme olnud. Suhtlesime täiesti normaalselt, iga päev kinnitasime teineteisele, kui palju üksteist armastame jne. Ja siis järsku plaks ja lahus. Pärast seda pole möödunud päevagi nutmata, talle helistamata (mis lõpeb tavaliselt tema poolt minu peale vihastamisega, mille tagajärjeks jällegi ohjeldamatu nutt) ja mõeldes, et ei taha enam elada. Söögiisu puudub täielikult, ainult joon vett/mahla, tunnen end täiesti nõrga ja jõetuna. Hakkasin ka suitsetama pärast seda, kohe päris ohtralt.

Kas peaks hakkama mingeid ravimeid tarvitama? Lihtsalt psühhiaatri poole pöörduma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, veidi rohtu, suitsust loobuda, temale enam mitte helistada, tegeleda oma lemmikasjadega, päevakorda võtta kehaline aktiivsus ja siis sportlik tegevus.
Kõigil on olnud elus suhtega tagasilööke - nendest õppida, mitte eilset taga nutta. Elu on olevikus, elusihid seada liht- ja täis- ja kaugtulevikku.
Sellest depressiivsest seisust saad välja, kõik saab korda, ees koidab rõõmupäike. On olnud teistel nii, saad ka sina selle muremäe alt välja.
Raskuste ületamine teeb meid tugevamaks, hiljem oskab õnnest rohkem õnne tunda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet