mina 15.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu ema suri kui ma olin 4 a .. Isa on joodik .. Mul on 2 venda ja 1 õde.Elan 1 vennaga Tädi juures ja tal on pojad , kes on täiskasvanud aga elavad ikka tema juures . Ma teen koguaeg kodus tööd , aga tädi ütleb poegadele , et ma ei tee tööd vaid lösutan ja siis karjutakse mu peale . Ma alati nuttan sest mul on raske elu olnud kuna kui ma noorem olin elasin oma isaga kes peksis mu venda ja mind .. Mai tea vahel siuke tunne et lähen hulluks , mida ma pean tegema ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eks Tädil ka probleeme ja on seetõttu närviline. Ära võta südamesse. Tädi ju ikkagi hoolitseb sinu eest - täna teda selle eest, eks temagi vajab tähelepanu.
Oma mure pihi Päevikusse või siis mõnele sõbrale. Pea vastu, karastu ja sea endale oma eeldustele sobilikud eesmärgid - siis jõuad kaugele. Terve keha annab ka terve vaimu. Tee end tugevamaks. Eeskujusid on ju kodukandist võtta - Erika Salumäe. Ka tema lapsepõlv on võrreldav sinuga. Suutis tema, suudad ka sina - omal alal.
Karjumisi ära võta südamesse - nad on närvilised ja südamessevõtt ei tee neid rahulikumaks. Seda teades oled ise rahulikum ja see rahustab kaudselt ka neid.
Oled tubli, sea endale sihid, saad iseseisvaks ja jõuad oma unistuste mägedele.
Jõudu ja enesekindlust sulle selleks,
Jüri O.-M. Ennet