Pure-O 28.04.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 3-4 aastat vaevelnud sellise psüühilise tõve nagu OCD käes ehk teisisõnu obsessiiv-kompulsiivne häire. Raamatutest sain teada, et täpsemalt on mul selle tõve vorm Pure-O. Kui olen mingis olukorras, kus mingi teoreetiline võimalus ennast tappa, siis tulevad tahtmatult peale kujutlused et kuidas ma selle siis teoks teen. Näiteks et kui sõbrannaga lõunastan kuskil kõrghoone rõdul, siis kogu aeg on mõtted selle ümber et kuidas ma nüüd üle ääre hüppan ja mis tunded on mul alla kukkudes, jne. Ühesõnaga täiesti jabur ja mõttetu asi, aga lahti neist mõtetest ei saa.
Psühhiaatrite juures olen käinud, Cipralexi võtnud ja lugenud spetsiifilisi eneseabi raamatuid selle kohta. Väikest leevendust olen saanud, aga mitte sellisel määral nagu tahaks. Kas Eestis on spetsialiste, kel on reaalseid kogemusi selle haigusega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lahendused: a) Teile sobilik psühhiaater, b) Teile vajalik AD ja õige annus, lisaksin ka vajalikus annuses neuroleptikumi, c) harjutused - ikka see viis-rühma! d) ideomotoorne harjutamine (mõttes ja positiivses mõttes vastavate olukordadega harjutamine), e) nn karastamise printsiip e sellistes olukordades teadlikult olemine, enda karastamine (tahan minna sellisesse olukorda, tahan end proovile panna, tulen endaga toime, analüüsin veel olevaid puudujääke ja neid kasutan edaspidises harjutamises. OCD on mõjutatav, kõrvaldatav.
RNA - raskused näitavad arengusuunda!
Sobilikkus selgub suhtlemisel.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet