Liigne higistamine 01.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, olen 16-aastane tüdruk. Olen veidi mures, kuna minu käed ja jalad on pidevalt niisked, lausa märjad (isegi praegu). Olen mõelnud ja mulle meenus, et ka juba lapsepõlves oli nii, kuid mitte nii intensiivselt. Mulle tundub, et see tuleb mingist sisemisest närvilisusest, kuigi kool, sõbrad, kodu jne. on kõik korras. Kui olen eriti närvis, nt enne eksameid või nii siis hakkab terve keha higistama üleliia, ka selg ja kõht, kõik. Tegelikult olen sellega harjunud, aga näiteks käteldes on veidi piinlik mõelda, kui ebamugav võib olla teisel inimesel.
Niisiis küsimus: kas ma saaksin seda liighigistamist ise kontrollida ja kas seda annab ravida/leevendada mingite ravimitega, meetoditega, soovitatavalt loodulsikega ?
Kõike head ja äitah!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lahendid on kolme valdkonnaga saavutatavad.
Esiteks, hommikul ja õhtul veeprotseduurid, eriti head on soe-jahe-lainetused. Lõpeta soojaga. Sellele järgnevalt mõnus rätiga hõõrumine.
Teiseks, higistamine trenniga (kas tugev trenn või siis v.soojalt riides). Sobilik on ka kerge saun.
Kolmandaks, psühhoreegulatsioon, minu harjutus jms.
Kasuks tuleb min.vee joomine - vajalikud on mineraalsoolad.
Igast murest saab üle! Kõik saab korda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet