seoses haigusega tekkinud ebameeldivused 23.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Olen 50 a naisterahvas,palju koolis käinud,elult öppinud,omanud häid töökohti,olnud eraettevötja,on hetkelgi hea töö,kuid olen haiguspuhkusel.Olen saanud ravi ad-ga,hiljaaegu oli tagasilangus ,olin ebamugavas olukorras-väikses seltskonnas,kus mind veidi provotseeriti.Siis see juhtus-käitusin nagu voorimees-nutsin ja halasin ja vähe karjusin ka.ma ei tarvita uldsegi alkoholi.ei suitseta,ei ole labasuse pooldaja.Mul on nii häbi,elan seda hinges nii yle,see vaevab mind juba mitu kuud,ei tea mida teha,et sellest vaevast lahti saada.Ehk oskate mulle nöu anda?Teine mue on see.et raviajal olen kogenud arsti häbematut käitumist olukorras.kui olen ise nörk olnud.vahetasin arsti,sama lugu ja köik mu probleemid sellelgi arstil teada .Aga andmekaitse ja patsiendi turvslisus haiguse ajal?Need haigused on niigi ebameeldivad.Andke palun nöu!Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu elatakse OLEVIKUS ja see ongi suurim tarkus. Minevik ja tulevik ei tohiks seda varjutada, selat vaid tarkuseteri vaja noppida ning neid siis olevikus rõõmuga kasutada. Eksimine on inimlik ja tark ei korda teatud asju.
Andmekaitse ja arstide omavaheline info ei kattu. Riiklik süsteem nõuab häire dokumenteerimist ja järgmine (teine) tohter seega ambulatoorsest kaardist üht-teist ka näeb-loeb. Ärge otsige süüdlasi, otsige lahendeid, vajadusel ka teise tohtri abil. Arst annab soovitused, vajadusel arstirohu - terveks teeb end igaüks ise. Tervenemine on õigesti tegutsemine ja vajab 3E kasutamist: Ennistamist e ravimist, Edendamist e treenimist (viie rühma harjutused) ja Ennetamist e profülaktikat.
Otsija leiab - lahendeid ja tark neid siis ka rakendab.
Head tegutsemist.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet