ravimite koostoime 12.06.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
palun kas rivotrili ja cipralexi juurde abilify`võttes on halb enesetunne tingitud uuest ravimist või selle kolme koostoimest? olen 33a naine 10 aastat ravitud depressiooni nüüd jõudsime selgusele, et bi polaarne kaks. Sümptomid nagu ikka masendus, huvipuudus, ärrituvus, aegajalt mõttetud nutmised jne. Ravimi taluvus pea olematu, seega ei leia iial sobivat rohtu. Kõik AD olen läbi katsetanud, nüüd järgmised. Midagi ei talu. Ausalt öeldes olen lootuse kaotanud.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida Te peale ravimite veel teinud olete? Kõik AD olete "läbi katsetanud" ja ikkagi n-ö "lõhkise küna ees."
Ravimite osas annab nõu Teie ravitohter, mina aga soovitan harjutusi: kehalisi-,vaimseid-, hingelisi-, sotsiaalseid-, religioosseid harjutusi (meditatsioon-palve valdkonnast).
Head harjutamist!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet