värinad ühes kehapooles 27.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mehel 41a. tekkisid umbes paar nädalat tagasi vasakus keha pooles värinad.Tekivad hooti päeva jooksul 3-4 korda.
Ka pähe ja jalgadesse, kuid vasakul pool ainult.
Tarvitanud on mõni aeg unerohuks 0,25 xanaxit. Vasakus käes käib hooti kramp, juba lapseeast, umbes kord kuus, mõnikord tihedamalt mõnikord harvemini.
Vahete vahel hingamisraskused, hing jääks nagu kinni.
Käis mitmel neuroloogil, peast tehti mitmeid uuringuid. Ei diagnoositud ei epilepsiat ega miskit muud. Asi jäi nagu lahtiseks. Tohter siiski soovitas carbamasepini tarvitada. Nüüd paar korda tarvitanud.

Kuidas arvate Teie kas asi on psühholoogilist, neuroloogilist laadi või ehk südamega probleemid. EEG korras.
Töötab üksi peres, FIE na , töö füüsiline , kätega, puidu alal. Tahab väga palju ise teha, ei ole usku abilistesse, kuna töö on spetsiifiline. Tal on väga palju teostamata ideid ja iga päevaga tuleb aina juurde. Kuna tal on üksi pere toita, on tal suur vastutus, tal on väga palju tööd ja puhata ta ei armasta. Siis ütleb, et jääb veel haigemaks.
Kui suudan ta veenda koju jääma, käib tuba mööda ja ei suuda miskit teha, tahab ainult tööle minna ja tööd teha. Sellised värinad aga on kohutanud teda, kuna ta ei saavat siis võib olla tööd teha, kui asi hullemaks läheb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem võib olla kahene: a) erialaline töö koormab liigselt teatud lihaseid ja tekib spetsiifiline värin ja kramp nendes lihastes. Selle puhul vaja veidi töövõtteid muuta, neid lihaseid päeva jooksul korduvalt lõdvestada, kasutada spetsiifilisi abivahendeid (nagu sportlased); b) liigne vastutustunne ja "närveerimine". Siin aitavad kõik rahustavad võtted ja vahendid, vajadusel ka mõned rahustid. Esialgu proovida ikkagi rahustavate teedega, soe saun või vannid jne.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet