aju ei tööta enam(23 a.) 03.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mitte et ma oleks rumal või ei saa aru asjadest vaid ma tunnen peale neid aastaid et mu aju ei tööta enam absoluutselt kõik mis normaalsel inimesel on olemas tunded meeleolu emotsioonid mul ei ole vaid on enestapu mõtted sellepärast ja arst kirjutab mulle erinevaid rohte aint välja(antidepr.) aga sellest ei ole tõesti midagi kasu ja ta tahab mind haiglasse panna aga ma ei lähe ja ma ei saa aru mis seal vahet on oled haiglas või ei ole, aga huvitav tunne on kõik on ajus maha tambitud näiteks kui ma võtan kaks pitsi viina(alko sõber ma ei ole) ja mitte ei hakka hea olema vaid just vastupidi siis olen mitu päeva voodis pikali(see ei ole depr. vaid ma ei tea mis asi see on), inimesed on mind palju petnud valetanud vanemad nöögivad täie rauaga(mingi paar aastat) ma ei julge väljas käia, ma ei saa lõbutseda, ma ei saa tõsine olla ma ei suuda rääkida , ma ei mõtle naiste peale, ma ei mõtle tuleviku peale- ehk ma ei mõtle mitte millegi peale, mu elus on nii palju halba olnd et seda ei saa isegi rohtudega ravidega-miks see nii on? Ma e saa ise otsustada sest minu eest otsustavad vanemad ära, mina pean alati kõik asjad välja kannatama see hüpatakse kodus pähe , tõmmatakse vesi peale et sa ei tea mis on raske elu jne. mul on närvid nii p.... et ma ei tea mida enam teha eriti vanemate pärast , see on mitu aastat juba toimunud ma ootan alati hirmuga kui nad koju tulevad mite et ma kardan neid vaid et nad hakkavad mu närve ...... ja see on nii, ma olen juba niigi kõik asjad kaotanud(sõbrad, enda elu jne.) kõigil on enda elu mul ei ole midagi, kui ma magam lähen ei taha ma enam kunagi tõusta sest unes on ka elu normaalsem, seal on tunded jne. sest ma tunnen neid reaalselt unes mitte et nad oleks petlikud, siis kui ärkan ei ole mitte midagi vaid ma tunnen kuidas mu aju välja sureb kõik kaob, mitmest kohast hakkab rõve tunne, ja ootan millal see päiksepaisteline ilus ilm looja ükskord läheb. Kuidas see üldse võimalik on ma ei saa aru. Kas tõesti ei ole mingeid róhte mis aitaks ?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Murenoote Teil hulgi-hulgi - kirjuta kokku või lugulaul "Ood nukratest probleemidest." Kirjutate õigust ja ainult õigust. Ja sellest järeldub, et lahendust tuleb otsida, tuleb leida. Olen ka seda meelt (nagu tohter juba soovitas), et uurida probleemi veidi põhjalikumalt ja võimaluse korral ka haiglas. Siis saab "murehärjal" sabast-sarvist ja saab edaspidid rohkem nn rõõmsate elunootidega tegelema hakata.
Arsti tuleb usaldada ja tema soovitusi kuulda võtta.
Lahendid on olemas.
Koostööd tohtriga soovides,
Jüri O.-M. Ennet