couvade sündroom 27.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!

Lugesin hiljuti artiklit, kus kirjeldati couvade sündroomi, mis seisneb meeste psüühikahäiretest sellel ajal, kui mehe naine ootab last. Artikkel oli küllaltki pealiskaudne ega andud täpsemat informatsiooni antud sündroomist. Kas Couvade sündroomiga võivad kaasneda põhjendamatud ärevushetked ja armukadedushood mehel? Kahjuks ei osanud sellealast nõu mitteühegi teise eriala arsti käest küsida... (võib olla ainult meestearst...?)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui naine Last ootab, siis vaja õnnelikult selleks ettevalmistusi teha. Igasugusele armukadetsemisele siis ju kohta ei ole ei teoreetiliselt, ei praktiliselt. Krooniline alkohoolik võib olla armukade, siin aitab loomulikult karskuserada.
Kui on probleeme, siis ikkagi raviarst saab konkreetselt aidata.
Mingu psühhiaatri-narkoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet