Stress 04.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp: dr Ennet!

Lugesin pisut ka eelnevaid vastuseid. Ja leidsin, et täpsema vastuse saab ikka ise küsides. Inimeste probleemid paistavad küll olema mingil määral sarnased. aga...
On vist üsna tavaline asi, et firmad ja muud töökohad loevad hullult raha ja hoiavad kokku kust võimalik. Eks ise teeb ju kodus sama. Ei pilla ju igale poole ja mõtleb ikka iga ostu eel asja läbi. Mõistetav ju?
Mina olen selles mõtte sõnnetu hing, et minu jaoks muutuvad asjad töö juures lkiiga kiiresti.olen tundehell ja teen oma tööd väga südamega. Vahel ülemused ei saa mu pingutustest arugi. Kuna meil on klientide sihtgrupp, siis teen seda eelkõige nende vajadusi silmas pidades, mitte et ülemusele meeldida. Seda soovin ka, kuid see on teise järguline. Kuna ülemus on noor ja näikse olevat meetes pettund või midagi sinna poole, siis on ta tujukas ja talle ei meeldi keegi enam ammu. Seega pole mõtete tuuleveskitega võidelda ja tema tunnustust jahtida. peaasi, et klient on rahul. Aga kuna need muudatused on toonud ette igasugusied ümberkorraldusi, meeldivate kolleegide lahkumist teistele töökohtadele (või lapsehoolduspuhkusele, nagu 2 väga toedat noort, lausa ideaalset koostööpartnerit) ja asendajaid ei võeta. Mina saan tööd juurde ja palka muidugi ei. ma ei jõua asja enam nii südamega teha kui tahaksin ja peale selle on hakanud väga kiiresti süda kloppima. Kui õhtul pikali heidan, siis tunnen, kuidas pumpab. Väsin ka kiiremini kui kunagi varem. Ka valusid on südamepiirkonnas tunda olnud. Arsti juures käisin, uuriti ka ja ei leitud midagi. Kästi puhata rohkem, aga selleks on aega nagu vähe. Ei saa ju lasta end vallandada ka tegemata tööde pärast, sest kuhu ma siis lähen ja millest elan. Igatsen meeletult taga seda firma nägu, mis ta oi siis, kui sinna tööle tulin ja sealt vast 1,5 aastat edasi. Ideaaltöökoht, võiks selle aja töökoha kohta öelda. Sporti teen, jalutuskäike ka vahel õhtuti. jalgrattaga sõidan ka. Joon piparmünditeed. Aga sellest ei tundu piisavat. Olen muidu rõõmsameelne ja väljapoole vast ei paistagi, et mul mingi mure on...

Palun aidake.

N (31)+

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) Töörõõm ja kliendi hea teenendamine on hea, südant soojendav.
b) Sõprussuhted ja keegi, kes probleemidele meheõla alla paneb on hinge kosutav.
c) Ülemusse puutuvat tuleb võtta ratsionaalselt ja "külma kõhuga", s.o. oma tundehellust sellega jahutada ei soovita.
d) Kollektiivis olev a/ü vöi siis kollektiivleping tagaks need vähesed õigused, mida kapitali-omanik minimaalselt loovutab (muidu ei loovuta ta minimaalsetki).
e) Kardiaalsed kaebused jt. kehalised kaebused taanduva koheselt, kui olete uue hoiaku (suhtumine endasse ja ümbritsevasse) ja käitumismustri omaks võtnud - olla ise, isiklikud huvid ja areng esiplaanil, lähisuhe-sõber (sõbrad).
f) Mis on Teie viis üllast eesmärki elus? ... Selles suunas elumerel nüüd edasi purjetagegi!
Tuult purjedesse soovib
Jüri O.-M. Ennet