pohmell 13.08.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Soovist aidata oma alkohoolikust poega, tahaksin teada, kui pikk on võõrutusperiood, kui viimane joomatuur kestis 10 päeva ja iga päev jõi end maani täis. Suutis kainena püsida 2 päeva, aga kolmanda öösel tõusis ja ajas täiesti segast juttu, rabeles ja suureks õuduseks avastasime, et oli joonud ära odekolonni 100 gr. Siis nagu rahunes ja jutt läks selgemaks, kuid magama ikkagi ei jäänud ning mõne aja pärast otsis jälle midagi, mis vähegi sisaldaks alkoholi. Hommikul kell 6 viisime haigla vastuvõttu, sai haloperidoonsüsti, siis magas mõned tunnid ja praegu on tööl. Kas vajus uude tsüklisse või kui kaua võõrutusperiood kestab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui noor on poeg, kas 25 või 52 aastane? Kuidas üldine tervislik seisund, kuidas töökohaga lood jne?
Pohmell sõltub joodud alkoholist, joomaperioodi kestusest, tervislikust üldseisundist ning sellest kõigest tulenevast organismi alkoholist puhastumise omapärast, s.o. kuni verest alkohol ära läheb ja kuni organismi põhifunktsioonid veidigi taastuvad, normaliseeruvad.
Võõrutusperiood on juba otseselt raviga seotud ning on palju-palju pikem eelnevast.
Pöörduge Wismari Haiglasse ja narkospetsialist Jaanus Mumma või teised selle haigla psühhiaatrid-narkoloogid aitavad.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet