Mida teha, kui on vaja kiiresti abi? 20.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 36 aastane mees ja tunne on selline, et hakkan enda üle kontrolli kaotama. Öösiti ärkan higist läbimärjana õudusunenägude peale ja peale ärkamist enam normaalselt uinuda ei saa. Mõne öö uneaeg jääb tänu sellele 2-3 tunni pikkuseks. Päeval ja eriti õhtul tekib kohutav sisepinge, koos lihasvärinaga, keskendumishäired, püsiv masendus. Vaja oleks teha tööd, kuid tööle keskendumine on suhteliselt raske, teen ohtlikke vigu. Inimestega suhelda ei suuda, samuti väljas käia. Pidev väsimus, väiksemgi stress äratab uuesti üles sisepinge.

Olen pöördunud selle probleemiga tagajärjetult perearstile (kasu siiski nii palju, et sain unetabletid), olen võtnud järjekorra Psühhiaatrile, kuid ei ole kindel, et suudan nii kaua olukorda kontrolli all hoida.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vt. uneprobleemide valdkonna soovitusi, depressiooni ning ärevusega seonduvat. Sobilikke harjutusi teha.
Töölt võimalusel "aeg maha" või siis koormust korrigeeriga.
Iga ühsikondlik "nagin" ei ole ju südamesse võtmiseks - vaimselt (n.ö. külma kõhuga) saab ka mõtiskleda ja siis tegutseda.
Kui psühhiaatri järjekord jääb sajandi lõpupoole, siis minge KOHE valvetohtri juurde - nad töötavad igal tööpäeval 08-18.00 Seewaldi Haigemaja dispanseris Paldiski mnt. 52 aadressil.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet