aju on kinni 14.08.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Viimasel kuul on tekkinud märgatav seisund, et meeles ei ole midagi, meeles ei seisa ka midagi, mõelda ka nagu ei suuda, mõttevatramised muidugi on, kuid kontsentreerumine mingile teemale on raske. kogu aeg tunne nagu ajus oleks puhas leht valges piimjas udus. Unustan asju ja siis olen täielikult hämmastunud, kuidas see võimalik on, et olen nii lihtsaid asju valesti teinud. Tööl on tekkinud probleemid ja segadused seoses sellega, küsin ka väga palju üle, mida ma tean, et ma peaks teadma. Mis omakorda kasvatab aina ebakindlust juurde. Häbi ka ju.
Ei tarvita rohtusid, käin tööl, liigun, ei ole korpulentne igavleja diivanil, loen raamatuid, tegutsen aias jne.
Peaks ma kuidagi kartma seda, midagi ette võtma? On see millegi sümptom, mida peaks uurima hakkama? On see lähenev vanadus, ealised iseärasused?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Depressioon - mälu nagu polekski enda oma. Depressiooni valdkonnaga tegeleda.
2) Aju verevarustuse ergutamine: a) jalutuskäigud, b) minu Palve harjutus (vt varasemad, teen seda ise igapäevaliselt aastakümneid - super) ringutus-sirutus ja painutus ette-alla - lõdvestada kukal, kael, õlad ja vöökoht. Ja siis sujuvalt end jälle püsti nö rullida. Mõnuga.
seda võib esialgu ka istudes teha: ringutus-sirutus ja siis kallutus ette-alla, käed toetuvad põlvede -nn tukkuva kutsari asend. Lõõgastus ja siis jälle end isteasendisse rullides.
3) Toidumenüüsse küüslauk - toimib nagu "torusiil" ja nö puhastab veresooni, paraneb verevarustus, ka ajus.
Sellest alustada!

Jüri O.-M. Ennet