Nahanäsa paisus ja lekkis 30.01.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on mitu nahanäsa üle keha, nad pole kunagi seganud. Enamuses väikesed. Antud näsa oli alati pisut suurem, “lihavam”, õla ja rinna vahel, rangluu juures. Oleks nagu aastate jooksul pisut kasvanud.

31. detesembri õhtu. Järsku tundsin et särgi krae on niiske, katsusin ja avastasin, et nahanäsa on palju suuremaks muutunud. Naha pind ühelt poolt oli katki, kui puhastasin kogu piirkonda viinaga ja panin brilliantrohelist, oli mitte näsa aga nahk sealt lähedalt kibe.

Järgmisel päeval uuesti puhastades märkasin, et nahk näsa lähedalt oli punakas ning naha sees oli selline väike auk nagu oleks mingi suur vill lõhki läinud. Seal kõrval oli veel väiksem auk, nagu nõelaga oleks torgatud (nagu oleks kaks villi katki läinud).

Lisasin pildid 3. jaanuari seisuga ja tänase seisuga.
Need “augud” on paranenud, kuid pisut punased.
Näsa on tõmmanud mitu korda väiksemaks, kuid ühel küljel on naha pealispind katki, tupsutades tuleb pisut verist mahla (kuid mitte iga kord).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema healoomuline nahanäsa, millel on tekkinud verevarustushäire. Vatava kogemusega perearst või kirurg teeb protseduuri, eemaldab näsa väikese nahalapiga, haava õmblus ja näsa histoloogiline uuring.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi