Vastus 28.11.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Nimmelülide kõrgus ja joondumine on normipärased. Näeme kerget dekstroskolioosi.

L4/5 ja L5/S1 lülidevahemikud on kergelt ahenenud, diskides on siin degeneratsioonile iseloomulik
T2 madal signaal ning vähene fokaalne väljavõlvuvus - protrusioon - tsentraalsel.

Alumistes fassettliigestes on vähene artroos.

Lülisambakanal ja lülidevahemulgud oluliselt ahenenud ei ole.

Armkoelised muutused ümber L5 dex juure subartikularsel ja foraminaalsel, analoogselt
ka ümber S1 dex juure.

Spinaalkanali olulisi deformatsioone ei ole.

Conus medullaris on signaali muutustetaPALUN SELETAGE EESTI KEELES KAS SEE VÕIB SELJAS MEELETUID VAEVUSI KA NÜÜD TEHA KUNA MUL ON PAREMAL VALUD JA RASKUS TUNNE SUUR PEALE ja jala valud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, tegemist on närvijuurte kahjustusega seljaaju nimmepiirkonnas. Lülivahekettad on kahjustunud ja väljasopistunud, mis surub närvijuurtele. Tulemuseks valud ja tuimus jalas. Teema pakub huvi neurokirurgile. Teie perearst vaatab Teid kenasti läbi, hindab nahatundlikust, reflekse, lihasjõudu ja korraldab vajadusel e konsultatsiooni PERH v TÜK neurokirurgiga. Muidugi määrab ka vaevusi leevendava närvivalu ravi ja taastusravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi