Puhke olekus pulss 11.08.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviks teada kas see on normaalne kui pulss rahulikus puhke olekus on 90-105 alla 90 puhke olekus ei lähe. Pikali olles või vahel ka niisama on tihti tunda kuidas ka süda nagu taoks ehk liiga tugevalt lööks, ülekaaluline ma ei ole. Elustiil just kõige tervislikum samuti ei ole, trenni otseselt ei tee, suitsetan ja alkoholi tarbin ka tavaliselt rohkem kui võiks. Kannatan ka Ärevus häire all, varasemalt kogesin ka paanika hooge ja kannatasin depressiooni all. Sooviks väga teada, kas on midagi mille pärast muret tunda? Perearsti juurde jälle põõrduda kohe ei sooviks, sest talvel sai alles käidud rinnus olevate valude pärast ning öeldi, et südamega on kõik korras.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõik need ained võivad anda sarnaseid vaevusi, sellest väljatulek võtab aega. Parim on tervislik eluviis, 3-4 x nädalas mõõdukas liikumine, nt sörkjooks, rattasõit, pulsisagedusega kuni 160 x min, korraga 40-50 min.
Narkoainete, paanikahogude ja ärevuse teemal leiate häid soovitusi www.peaasi.ee.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi