Kopsuklamüüdia 17.06.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, hakkasin mõned kuud tagasi köhima, covid neg, sest töötan koolis ja testimine regulaarne, tehti igasugu analüüse ei midagi, lõpuks tehti 3 ndl tagasi kopsuklamüüdia proov, positiivne, referents 255, kirjutati välja inhallaator Giona, paremaks ei teinud, eile käisin kordusverd andmas, nüüd siis tulemus 320, kirjutati ravimid, kordagi pole saadetud rtg tegema, kas peaks nõudma ka pilti, selgus et mul näit juba aastast 2018 kõrge, kas ma olen hetkel nakkusohtlik või mitte, pea iga köhimine lõpeb oksendamisega ja kas peaks ehk arsti vahetama, ma tean et antud haigus põhjustab pikalt ravimata jätmisel liiteid, mul kuiva köhaga probleeme juba ligi 5 aastat, mainin ära ka et olen suitsetaja aga rögast köha ei ole. Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tuleb täpsustada, millised antikehad on tõusnud, neid on IgG, IgM ja IgA tüüpi. Igaüks näitab iseasja. Isiklikult teeksin ära bronhodilataatortesti ehk kopsumahu uuringu, spirograafia. Kindlasti ka kopsupilt. Kas on kõrvetisi, maohappe tagasivoolu tunnuseid kurku ? Ravi saab otsustada vaid patsienti vahetult nägev ja uuriv arst. Hea koostöö oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi