Halb enesetunne, erinevad valud 09.04.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Põdesin märtsi alguses koroonat, oli kolm päeva palavik 38.5, haigus möödus ilma raskemate sümptomitega. Peale seda tekkis neelatmis raskus, justkui tükk kurgus. See enamvähem üleläinud tänaseks. Peale seda tekkis ninakinnisuse probleem, mis on kestnud nüüd üle kahe nädala, nina pidevalt õrnalt kinni ja tunne, et kuskil oleks justkui tatt kinni, kirjutati välja CIRRUS mida võtsin nädala, sellest abi polnud. Peale seda kirjutati välja antibiootikum Amoksilav 875mg/125mg, nüüd olen seda kaks päeva võtnud, ja on tekkinud justkui sissehingamisel kopsus valu, rindkere külje peale valu, aeg ajalt ka kõhu ja peavalu. Peale selle on veel lisandunud silmade valgustundlikkus, hakkavad valutama ja punetama. Üleüldiselt on terivs aina kehvemaks läinud. Mida võiks kahtlusada? Märtsi alguses oli kopsupilt korras peale koroonat, samuti on ka tehtud vereproov, uriini analüüs pluss eraldi põletiku proov, need on kõik korras olnud välja arvatud D vitamiini tase madal.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teie kirjeldus viitab "long-covid" haigusvormile. Ei ole konkreetset ravi, vaid vaevuste leevendamine. Koostöös oma arstidega tuleb hoida silma peal, ehk tekib mõni uus sümptom, mis viitab konkreetsele, eriravi vajavale haigusele.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi