Rauaaneemia ja vakstinerimine 19.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Soovisin teha covid-19 vakstiini (Pfizer), mul
on rauaaneemia (raud 3, hemoglobiin alla 100), verepildis on korrast ära ka vereliblede tasakaal. Lugedes artikleid, soovitusi-vakstiinile reageerimise optimeerimikeseks on vajalik raua ja hemoglobiinitaseme parandamine. Sisearstile
on aeg alles augustis. Kas minu olkukorras peaksin veel
ootama vakstiiniga või oleks see lubatud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Isiklikult arvan, et võite rahulikult vaktsineerida. Loodan, et Teid on kenasti uuritud ja välistatud teised aneemiad ja verekaotuse, nt gün sfäärist ja seedetraktist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi