Krooniline nohu ja norskamine 05.04.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine,elukaaslasel (mees 30-aastane)on viimaste kuudega süvenenud norskamine,mis on muutunud häirivaks just selili magades,norskamine ei ole meeletult vali,aga ta on ise samuti üles kohkunud ja samuti on tal olnud öösel hetki ,kus ta ei hinga ,äkki norksab ja siis teine hetk on mõni sekund vait ehk ei hinga ka.Kaalub 98kg ja on 187cm pikk,ei tohiks ülekaaluline ka olla,oleme ostnud uue padja et peakõrgus reguleerida,aga see pole ka asja paremaks teinud.Alkoholi tarbib möödukalt,kui muidugi tarbib vahest rohkem,siis norksab nii selili kui külili,suitsetab palju ja joob päevas kohvi 6-8tassi vähemalt,samuti on tal magama jäämisega probleeme,und ei tule.Samuti on tal diagnoositud krooniline nohu,kuna see norskamine on häirivaks muutunud,siis sooviks teada mis seda põhjustab.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Esmalt vabandan, Teie küsimus jõudis minuni mitmekuise hilinemisega. Loodan, et tänaseks on Teie mure lahenenud, kuid vastan siiski.

Teie perearst hindab olukorda, määrab ravi, vajadusel korraldab täiendavad uuringud, konsultatsioonid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi