Vasak koda kergelt dilateerunud - 35ml/m ². Parem koda dilateerunud 04.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Minule tehti EHHOKARDIOGRAAFIA uuring ning selline asi tuli välja (Vasak koda kergelt dilateerunud - 35ml/m ². Parem koda dilateerunud)
Olen 37a naine 164cm pikk ja kaalun 62 kg. käin jooksmas ja kõndimas olen väga aktiivne ja sportlik inimene. Palun ütelge mida see tähendab (Vasak koda kergelt dilateerunud - 35ml/m ². Parem koda dilateerunud) Kas nüüd on minuga halvasti? No arstijuurde saan alles kuulõpus ja kohutav hirm ja teadmatus on mul. Palun ütelge millised on ohud ja mis minust edasi saab? Mul oli eelmise aasta lõpus rütmihäire (no pulss oli püsti tõustes 164 korda minutis ja kui pikali olin ilusti oli alla 100) Püsti olles oli pearinglus ja hingata oli väga raske ja pulss 164 ja veidi rohkem, mulle määrati 50 mg MetoZok hommikul ja 50mg õhtul ning (antidepresandid pandi ka peale) paari nädalaga läks asi korda siis alandasin ravimit ning võtsin iga päev 25mg.Nüüd suvel oli sama asi siis suurendasin endal ravi taas 50mg 2 korda päevas siis läks nädalaga asi korda ja perearst saatis mu Ehhosse ja sealt selline vastus. Mul on diagnoositud supraventrikulaarne tahhükardia. Jään Teie vastust ootama!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rahu, ainult rahu ! Teie uuringuväärtused on piiripealsed, nagu kirjeldatakse- kergelt dilateerunud ehk laienenud. Olulisem näitaja on väljutusfraktsioon, küllap see on korras, muidu oleks seda kuidagi esile tõstetud. Mida arvan. Inimesed on erinevad nii väljast kui seest. Usun, et sellised mõõtmed on olnud Teie südamel kogu täiskasvanuea. Mõistlik on korrata uuringut 6-12 kuu möödudes ja hinnata muutust. On olemas üks südamehaigus nimega dilatatiivne kardiomüopaatia, kuid ei leia TEie kirjast selle tunnuseid. Välistamiseks on vaja teha uuring arstide keeles- dünaamikas. Rütmihäire võib olla sellega seotud või ka täiest iseseisev ja juhuslik. Uuring nimega 24 h EKG monitooring aitab kõike täpsustada. Vajalik on ka kilpnäärme testid, TSH, FT3 FT4, TPO AK-d.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi