tagumik kiheleb ja punetab 03.11.03 / Perearst

Külastaja küsib:

Olen 31 a meesterahvas. Selline probleem, et tagumikuvahe sügeleb ja on tugev punetav laik. Väljaheidet teha on valus ja vahest paberiga pühkides ka veritseb. Väljaheidet teen päevas mitu korda (hommikuti tavaliselt enne sööki ja peale sööki ning peale lõunasööki), mis minu arvates ei ole normaalne!?Aastaid tagasi raviti mul Pelgulinna haiglas hemorroide kirurgilisel teel. Eelmisel aastal käisin sarnase murega Pelgulinna polikliinikus proktoloogi juures (kahtlustasin hemorroide). Öeldi, et on hoopis seenhaigus, mida ravisin mitme erineva kreemiga (nimesid enam ei mäleta, aga osa kreeme ei andnud tulemusi) kuni kihelus lõpuks järele andis. Nüüd siis sarnane mure ja olen püüdnud Pevaryl kreemiga teist nädalat määrida, siiani tulemusteta (kihelus ja valulikkus nagu oleks väiksem, aga punetus on endine). Mida peaks tegema ja kas saab ravida ka käsimüügi ravimitega?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Teie vaevuste korral määraksin ravimi nimega Proctosedyl, 3 x päevas ja peale istet. Ravim on käsimüügis.
Kui probleem püsib sovitan taas põhjalikumalt lasta teha sooleuuringuid.
Head tervist soovides Madis Veskimägi
Siin on selle ravimi kohta täpsem info.

Nimetus PROCTOSEDYL SUPP N12
ATC C05AA83
Toimeaine Hydrocortisonum+Framycetinum+cinchocainum+Aesculinum
Grupp Humaanravimid, käsimüük,sooduseta
Tootja PATHEON UK LTD
Pakend 10
Käibemaks 5%