Hüpofüüsi microadenoom 0,3 mm 02.12.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Üle 10 aastat elan prolaktinoomiga.Pean kogueg kas Bromocriptini või Dostinexi võtma.Nendest mõlemast mul kõrvaltoimed:nina kinnisus,peavalu,unetus ja üldiselt tunnen ennast halvasti.Olen 33 aastat vana ja siiani polnud ühtegi aborti,rasestumist ka.Arvatavasti adenoom+prolaktiin on süüdi.Kas need faktid võivad olla põhjuseks adenoomi 0,3 mm väljalõikamiseks?
Kui palju Teie praktikal olnud patsiente,kes lõikas adenoomi ja neil tekkisid rasked tagajärjed?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seda tuleks küsida neurokirurgi käest, kuna minuni need andmed ei jõua.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika