Hingamisprobleemid ja migreen 27.03.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mu on raskusi hingamisega. Nina on pidevalt lapsest saadik kinni olnud. Öösiti on eriti kehva ,nina on kuiv ja magada raske. Lapsena lõigati ära adenoidid, 15 aastasena käisin mandliopil siis käisin ninakarbikute kõrvetamisel 21 aastasena , siis eelmise aasta lõpus käisin teisel mandliopil( pidin minema ninavaheseinaopile aga arst kes mind üle vaatas enne oppi leidis et seal pole midagi aga mandliopp oli kehvasti tehtud ja siis tehti teine opp mandlitele minu soovil) ja lõpuks käisin allergoloogi juures ja sealt ka midagi ei leitud. Mul on ka korralikud migreeni hood mis mind nõrgaks jalust võtavad ja kuna mu perearsti ei huvita mu tervis siis pole ka õigeid ravimeid migreeni vastu. Viimasel ajal olen tähele pannud,et tunnen suitsuhaisu kuigi toas seda pole ja ka vahest tunnen nagu ka bensiini haisu, mul on ka madal rauatase veres,aga see on nii olnud lapsest saadik, minu küsimus nüüd on see mis mul võiks viga olla, miks tunnen selliseid lõhnasid ja kas mu kehv hingamine on ka kuidagi seotud mu peavaludega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Lühiajaline hootine ebameeldiva lõhna tunne lähtub siiski ajust ja võib olla seoses lühiajalise taju häirega - viide epilepsia võimalikkusele. Ka migreeni hoo eel ilmnevad vahel nn. aurad - enamasti küll nägemishäiretena. Soovitan seetõttu neuroloogi konsultatsiooni ja võimalikke lisauuringuid - EEG.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
tel. 6748591 kl. 14-16