Kohutav käekiri 07.01.20 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Soovin teada, kui lapsel (13-aastasel) on kohutav käekiri, siis milline spetsialist võiks aidata? Kool tungivalt soovitab neuroloogi juurde pöörduda, kuid perearst ei näe selles vajadust.
Laps on harjutanud ja harjutanud, et käekiri oleks parem, kuid tulemust ei ole. (Ikka on raske seda välja lugeda)
Samas teisi käelisi tegevusi teeb hästi.
Üldiselt on laps veidi aeglasem ka kui eakaaslased ehk kui teda tagant kiirustada on käekiri veel halvem.
Lisan ka, et laps vahetas hiljuti kooli - vanas koolis ei pööratud sellele erilist tähelepanu.

Tänutundega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Kui esineb ka veerimishäireid ja kirjavigu, võib olla tegemist piirdunud aju arenguhäirega. Kui trükkimine sujub hästi siis võikski enam seda kasutada. Liigne tähelepanu ja nõudlikkus käekirja parandamiseks vaid süvendavad probleemi.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika