Vaktsiinide võimalik kõrvalmõju 08.07.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Ilmselt olen küll hüpohondrik, pluss kannatan ka ärevushäire käes. 4 nädalat tagasi sain puugi ja teetanuse/difteeria vaktsiini süstid. Siiamaani on läinud ilma kõrvalmõjuteda aga õnnestus rumala peaga guugeldada võimalike kõrvalmõjusid. Hüpohondriku suurim viga mida ta võib teha. Tänaseks päevaks siis jalgades tuim tunne ja ka käed tunduvad kuidagi nõrgana, lisaks veel üleüldine kehv enesetunne. Ma ei oska ise öelda kas nad reaalselt ka nõrgemad on. Üleüldine ärevustase on ka loomulikult sellega koos üleval, väga raske on eraldada milline sümptom võiks õige olla ja milline mitte.
Kas ma peaksin minema neuroloogi vastuvõtule ja kui kaua üldiselt vaktsiinide võimalikud kõrvalmõjud võivad ilmneda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

pöörduge selle küsimusega perearsti poole.

Dr. Ain Pajos