Rasedus ja migreen 15.06.15 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on juba puberteedieast saadik migreenid ja uuringute tulemusel tuvastatud peaajuaneurüsm. Migreenihoogude ajal paracetamol ega muud valuvaigistid ei aita. Tavaliselt võtan migreenirohtu Zomig, mille puhul pean üldiselt 2 tunni möödumisel ka teise võtma. Migreeni ajal on pilt väga hägune, olen töövõimetu, valgust ei talu, valu väljakannatamatu, kehas tugev nõrkus ja iiveldus. Toibuma hakkan tavaliselt alles kõige varem 4 tunni pärast. Mõnikord olen pidanud kutsuma ka kiirabi süsti tegema aga ka nende süst enamasti enne 1,5 tundi ei aita. Nõrkus ja segadus kestab ülejäänud päeva edasi.

Küsimus on aga selles, et mis ravimeid võin ma raseduse ajal süüa? Valud on mul tõesti väljakannatamatud, seega ma ei kujuta ette et mitte midagi ei tarbiks? Aga loomulikult ei sovi ka lootele kahju tekitada.

Samuti rumala peaga võtsin 9 nädalase raseduse ajal ühel päeval mitmetunnise vahega 2 tabetti Zomigi. Kas see oli suur viga ja mis kahju see lapsele tekitada võis?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Raseduse ajal on ravimid riskiks loote arengule. Zomig on spetsiaalne valuvaigiusti migreeni jaoks aga spetsuuringuid raseduse korral tehtud ei ole seega täpne teave puudub. Soovitan võtta paratsetamooli kui kõige tuntumat valuvaigistit aga kohe migreenihoo algul, soovitavalt eeltunde ajal.

Dr. Ain Pajos