Migreen ja jooga 15.11.11 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole pisut omamoodi küsimusega. Olen 52-aastane naine ja alates 16. eluaastast on migreen olnud minu „elukaaslane”. Olen käinud abisaamiseks nii neuroloogi juures, nõelravis kui teinud läbi massaažikuure, aga ilma oluliste muutusteta. On olnud halvemaid ja paremaid aegu, praegu ikka pigem paremad, sest tõelist ebamugavust tunnen ainult aura ajal, valu ise on Ibumaxiga peletatav, nii et vahel ei katkesta migreenihooajal isegi tööd. Saan üldiselt kenasti hakkama. Aga sellest sügisest hakkasin käima joogatreeningus. Olen väga rahul, teen ka igal hommikul 10-minutilise harjutusteploki. Aga igas treeningtunnis on meil üheks soojendusharjutuseks umbes 5-minutiline turiseis. Mõnel korral on treeninguga samal päeval olnud ka migreenihoog ja siit minu küsimus: ehkki enesetunne pärast treeningut on alati hea ja kerge (ka migreenipäeval), kuidas võib mõjuda selline verevool pähe ja sellega kaasnev ilmne rõhk veresoontes migreenile? Sel sügisel on neid hooge olnud üsna ohtralt, püüan välistada põhjusi. Kahjuks pole minu joogatreeneril meditsiinilist eriharidust ja ma pole temalt ammendavat vastust saanud.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Jooga mõjust migreenihaigetele tõestatud uuringud puuduvad. Kuna jooga tasakaalustab närvisüsteemi, siis peaks toime ka migreenide sagedusele olema soodne. Samas ei soovita harjutusi migreenihoo ajal või kohe selle järgselt.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591