aktiivsus-tähelepanuhäire 29.06.09 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 aastane noormees. Sündisin reesuskonfliktiga, sünnitus kutsuti esile, veri vahetati kohe välja. Sündides oli sinine rõngas ümber suu. Olin üpriski kerge laps. Kogu elu olen kannatanud tähelepanuhäire ja rahutuse käes, kaldun langema oma maailma. Kuivõrd võib traumaatiline sünd seda esile kutsuda?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Sünniga kaasnev kerge ajutrauma võib põhjustada ärevust, kiiret väsimist, püsimatust ja tähelepanuhäireid, mis avalduvad kõige enam teismeliseeas. Hiljem seisund vähehaaval normaliseerub sageli.

Dr. Ain Pajos